T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAKARYA / ERENLER - Erenler Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Haz

Okuma yazma kurslarımızda, temel okuma ve yazma becerilerini edinmekle kalmayacak, aynı zamanda günlük hayatta kullanabileceğiniz pratik bilgileri de öğreneceksiniz. Hem kişisel gelişiminizi destekleyecek hem de sosyal çevrenizde daha aktif bir rol oynamanıza yardımcı olacak bu kurslarımız, sizin için yeni bir kapı açacak.Unutmayın, her şeyin bir başlangıcı vardır ve bu başlangıç sizin için şimdi olabilir.
“HER ZAMAN HER YERDE HER YAŞTA EĞİTİM”

Haz

Protez tırnak kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize belgelerini teslim ettik. “HER ZAMAN HER YERDE HER YAŞTA EĞİTİM”

Haz

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Erenler ilçemizdeki vatandaşlarımıza yönelik Kurban Kesim Elemanı kursu açtık. Kursumuzda Erenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Şakir Alar ve Erenler Müftülüğü vaizi Veysel Bay’ da görev alarak kursiyerlere iş sağlığı güvenliği ile kurban kesim ibadeti hakkında dini bilgiler verdiler.
“HER ZAMAN HER YERDE HER YAŞTA EĞİTİM”

May

Öğretim yılının 10. Sergisini Agora AVM'de açtık. Ama ne sergi oldu gördünüz, görmediyseniz bir fırsat daha var yakında görebilirsiniz. ”Sırrına Erenler” isimli çini sergimiz muhteşemdi. Çini öğretmenimiz Özge ÖZ'ün de 10. Öğretmenlik yılına denk gelmesi, üretilen eserlerin güzelliği, beğenilmesi, bizi çok mutlu etti. Bu sanat eserlerini hepimizin beğenisine sunan öğretmenimizi ve kursiyerlerini tebrik ediyoruz. Sergimizin açılışına gelerek bizi onurlandıran Erenler Kaymakamı Sn.Günhan YAZAR'a, Arifiye Kaymakamı Sn.Ahmet Can PINAR'a, Erenler Bld Bşk Sn.Şenol DİNÇ'e, Erenler MEM Sn.Ayhan ERSOY'a, sergimize gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Agora AVM yönetimine de destekleri için çok teşekkür ediyoruz.
Not:Sergi açılışındaki müzik dinletisi için de Serkan ,Gürcan ve Ahmet öğretmenlerimize de ayrıca
"HER ZAMAN HER YERDE HER YAŞTA EĞİTİM"

May

Bu eğitim öğretim yılı 9.sergimizi “Anneler günü “anısına kurum binamızda açtık.Sergimizi Erenler MEM sayın Ayhan ERSOY ,Erenler MEM Şb.Md.sayın Bedir BAYRAM ,kurum yöneticilerimiz ve konuklarımızla beraber açtık.Sergimiz de gelişimsel etkinlikler ile yağlı boya resim kursumuzun çalışmaları yer aldı.Kurs öğretmenlerimiz Seda ADA ya ve Yeliz ŞAHİN e ve kursiyerlerimize teşekkür ediyoruz.Annelerimizin anneler gününü kutluyoruz…
“HER ZAMAN HER YERDE HER YAŞTA EĞİTİM”

May

2023-2024 Eğitim Öğretim yılındaki 8. Sergimizi Ada Avm’de açtık. Bu sergide Erenler İlçe Müftülük binasında açtığımız Nakış ve El Sanatları kursu çalışmaları yer aldı. Sergimiz Erenler İlçe Müftüsü Sn. Ahmet Koç ve kurum idarecilerimizin katılımıyla açıldı. Kurs öğretmenimiz Songül Yılmaz ve kursiyerlerimizi tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.
“HER ZAMAN HER YERDE HER YAŞTA EĞİTİM”

Mrt

2023-2024 HALK EĞİTİM MERKEZİMİZ KAPSAMINDA DÜZENLENEN EL SANATLARI DİJİTAL SERGİSİ

Tem

2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ EĞİTİCİ (USTA ÖĞRETİCİ) GÖREVLENDİRME İLANI

11 Nisan 2018 (28.05.2020 tarih 31138 sayılı değişiklikle) Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği doğrultusunda kurumuza 2023 / 2024 Eğitim Öğretim Yılı'nda açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere EK-2 ücretli Usta Öğretici başvuru değerlendirme formuna esas belgeler ile ücretli usta öğretici talepleri alınacaktır.Başvuru işlemleri aşağıda belirtilen başvuru takvimi doğrultusunda ve aşağıda belirtilen başvuru belgeleri ile açıklamalar doğrultusunda e-yaygın  ( https://e-yaygin.meb.gov.tr ) sistemi üzerinden e DEVLET şifresi ile bizzat yapılacaktır. İlanen duyurulur

NOT: Kurumumuz kadrolu öğretmenler haricinde, Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan kadrolu öğretmenler ve diğer r esmi kurumlarda ki kamu görevlileri, emekli olanların başvuruları Milli Eğitim Bakanlığı  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü e-YAYGIN ( https://e-yaygin.meb.gov.tr) sistemi üzerinden e-devlet şifresi ile yapılması gerekmektedir. Evrak teslimi yapılmayacak olup, görevlendirme olduğunda istenilecektir.

Eyl

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURULARI KESİN SONUÇ LİSTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Eyl

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı usta öğretici taslak sıralama listelerini açıklandı. İitirazlar 5-6 Eylül 2022 tarihlerinde dilekçe ile kuruma yapılacaktır.

Haz

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Cadde 54 de düzenen Çini sergimiz büyük beğeni topladı. 

Haz

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında ADA AVM de El Sanatları sergimiz ve Halkoyunları Kostüm defilesi büyük beğeni topladı. Defile ardından halkoyunları gösteriyle sergi açılışı yapıldı.

Haz

01-07 Haziran 2022 Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlediğimiz ''Türk mutfağı mezeleri'' yarışması yoğun bir katılımla başladı. Birbirinden güzel mezeler jüri üyelerinin beğenisine sunuldu. yarışma da dereceye girenlere ödülleri taktim edildi.

May

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında  Kursiyerlerimizin hazırlamış olduğu ''15 Temmuz şehitleri'' Konulu Resim sergisi  Erenler Gençlilk Merkezinde yapıldı.

May

Bilgisayar Ofis programı (Word-Excel-Power point) kurslarımız 30 Mayıs 2022 başlıyor.